Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

 Projekt pt. „Zawodowa przyszłość w rękach specjalistów z Doliny Baryczy” nr RPDS.10.04.01-02-0017/16 realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Okres realizacji projektu: 2.01.2017 – 30.11.2018

Beneficjent projektu: Powiat trzebnicki

Miejsce realizacji projektu: Powiatowy Zespół Szkół im Jana Pawła II w Żmigrodzie

Wartość projektu: 1 740 156,00

Cel projektu: Przygotowanie młodzieży szkół zawodowych  do regionalnych i lokalnych uwarunkowań rynku pracy i gospodarki. Projekt kładzie nacisk na  rozwój kompetencji zawodowych, wyrównywanie szans edukacyjnych oraz doradztwo edukacyjno – zawodowe uczniów oraz wzrost jakości procesu kształcenia poprzez merytoryczne wsparcie nauczycieli PZS.

Opis projektu:

Projekt zakłada dostosowanie form, metod i warunków kształcenia do wymagań rynku pracy poprzez: doposażenie szkół w nowe technologie, narzędzia i materiały. Uczniowie wezmą udział w zajęciach organizowanych w szkole,  na uczelniach wyższych, kursach zawodowych takich jak:  barista, prawo jazdy, magazynier, operator koparko-ładowarki, wózki widłowe, spawania metodą TIG/MIG/MAG.

Projekt pozwoli na  reagowanie na zmieniający się rynek pracy. Aby dostosować ofertę edukacyjną do potrzeb rynku zostanie otwarty  nowy kierunek kształcenia W ramach prac modernizacyjnych wykonana zostanie wybudowana nowa pracownia, wyposażona w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

W ramach projektu wdrożone zostanie rozwiązanie chmurowe oparte 

o specjalityczny system informatyczny w formie Interaktywnej Platformy Zawodowej realizujący wsparcia w formie biblioteczek zawodoznawczych.

Nauczyciele będą  szkolić się na uczelniach wyższych z zakresu metodologii pracy oraz odbędą studia podyplomowe.

Realizacja projektu pozwoli na kształcenie praktyczne  przyszłych specjalistów różnych branż, którzy odbędą staże zawodowe u pracodawców. Odbędzie się wycieczka zawodoznawcza do fabryki Fiata w Tychach.  Najlepsi uczniowie z Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej otrzymają  stypendia naukowe.