Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

„Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”

Okres realizacji projektu: od 1.09.2010 r. do 31.06.2015 r.

Miejsce realizacji projektu: Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

Cel projektu – przygotowanie młodzieży szkół zawodowych  do regionalnych i lokalnych uwarunkowań rynku pracy i gospodarki. Projekt kładzie nacisk na  rozwój kompetencji zawodowych, wyrównywanie szans edukacyjnych, pomoc psychologiczno – pedagogiczną oraz doradztwo edukacyjno – zawodowe.

Projekt zakłada także kształtowanie umiejętności kluczowych: matematycznych, informatycznych, językowych (j. angielski, j. niemiecki) i analitycznych. W roku szkolnym 2013/14 projekt trwał 1050 godzin, ponadto zrealizowano 122 staże zawodowe, 3 wycieczki zawodoznawcze, 3 projekty zawodoznawcze, 2 kursy kwalifikacyjne (magazynier i spawacz). W roku szkolnym 14/15 rozpoczął się nabór na kurs „Operator koparko –ładowarki” oraz „Wizażu” i kasy fiskalne - udział uczniów w kursach pozwala im zdobyć uprawnienia z certyfikatem do pracy w krajach UE.

 Odbyły się specjalistyczne zajęcia edukacyjne na Politechnice Opolskiej. Uczniowie wzięli udział w Targach Pracy i Forach zawodoznawczych. Bardzo ważną korzyścią udziału w projekcie jest wyposażenie pracowni informatycznej oraz warsztatu praktycznej nauki zawodu ze środków EFS w ramach POKL-działanie 9.2

Projekt jest kontynuacją zadań projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku” realizowanego w okresie od 10.06.2009 i będzie trwał do czerwca 2015 roku.

Projekt realizowany z programu POKL, finansowany ze środków  Unii Europejskiej