Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Misją Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu jest kształcenie nowoczesnych filologów. Szkoła kładzie ogromny nacisk na dogłębne opanowanie języka oraz wyposażanie studentów w szeroką interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności praktyczne, które pozwolą absolwentom na znalezienie atrakcyjnej pracy w wielu sektorach. W codziennym wypełnianiu swojej misji uczelnia wierna jest słowom wypisanym na jej sztandarze Verba docent, exempla trahunt! (Słowa uczą, przykłady pociągają!).
Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu kształci wyłącznie filologów. Dynamicznie rozwija ścisłą wymianę naukową z uczelniami zagranicznymi, mam najwięcej uczelni partnerskich spośród wszystkich uczelni filologicznych w Polsce.
Współpracę z Powiatowym Zespołem Szkół im. Jana Pawła II podczas uroczystego spotkania w Dniu Święta Edukacji Narodowej 14 października 2015 roku w imieniu Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu podpisała Pani doktor Anna Zasłona.