Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ WE WROCŁAWIU
Mając na względzie współpracę na rzecz organizacji i realizacji zajęć edukacyjnych dla uczniów naszej szkoły, związanych z tematyką na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego, nasza placówka podpisała umowę współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień we Wrocławiu. Uroczystość miała miejsce w Dniu Święta Edukacji Narodowej , 14 października 2014 roku. Komenda była reprezentowana przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień - ppłk Bolesława ZAWADZKIEGO.
Wojskowa Komenda Uzupełnień we Wrocławiu jest terenowym organem administracji wojskowej . Pełni rolę organu wykonawczego Ministra Obrony Narodowej i jest podporządkowana bezpośrednio Szefowi Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu. Do jej zadań należy min.:
• administrowanie rezerwami osobowymi; 
• współpraca z innymi organami i podmiotami w sprawach związanych z obronnością państwa; 
• udział w rekrutacji i naborze ochotników do czynnej służby wojskowej, w tym do zawodowej służby wojskowej i służby kandydackiej; 
• udział w realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego w ramach terytorialnego zasięgu działania wojskowych komend uzupełnień; 
• promocja obronności i służby wojskowej.