Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu jest spadkobiercą intelektualnego i naukowego dorobku uczelni lwowskich i ich tradycji. Jako samodzielna uczelnia funkcjonuje od 1951 roku. Łączy tradycję z nowoczesnością, będąc jedną z najlepszych specjalistycznych uczelni w Polsce i jedyną tego typu w makroregionie Polski południowo-zachodniej. Oferuje nowoczesne kształcenie na kierunkach przyrodniczych i technicznych. Co roku mury Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu opuszcza około 2800 absolwentów, którzy są poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy.
Dnia 22 maja 2012 r. podczas uroczystego spotkania w budynku Biura Informacji i Promocji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu została podpisana umowa o współpracy pomiędzy uczelnią a Powiatowym Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie. W imieniu uczelni umowę podpisała Pani Prof. dr hab. Józefa CHRZANOWSKA -Prorektor ds. studenckich i nauczania. W spotkaniu uczestniczyli także: Starosta Powiatu Trzebnickiego Pan Robert Adach, Pan Dyrektor Szkoły Jan Czyżowicz oraz Pani wicedyrektor Anna Mądra - Kras. To ogromne wyróżnienie szkoły i duży wkład w jej promocję - podkreślał Pan Starosta, zwłaszcza, że to pierwsza taka współpraca z uczelnią publiczną w powiecie trzebnickim. Uczelnia cieszy sie dużą renomą wśród studentów, od wielu lat ma wysokie wyniki w rankingach jakości kształcenia, stąd tak duża ranga tego wydarzenia. Część nauczycieli szkoły łącznie z Panem dyrektorem i Panią dyrektor Kras - to absolwenci tej uczelni. Nie trudno więc zrozumieć szczególny sentyment jakim darzą swoją Alma Mater. 
Co zyskuje szkoła na tej współpracy?
Przede wszystkim to promocja szkoły! Ponadto Uniwersytet umożliwi uczniom uczestnictwo w wybranych wykładach, kongresach i innych przedsięwzięciach naukowych organizowanych przez uczelnię. Umożliwi także udział w wybranych zajęciach praktycznych, nad którymi opiekę merytoryczną sprawować będą pracownicy naukowo-dydaktyczni uczelni. Szkoła będzie także brać udział w działaniach promocyjnych i akcjach informacyjnych dotyczących kierunków studiów prowadzonych przez UP.
Do tego dochodzą spotkania z pracownikami i doktorantami oraz studentami Uniwersytetu Przyrodniczego w celu prezentowania najnowszych kierunków prowadzonych badań i funkcjonowania organizacji studenckich.