Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

Lekcja w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim

7 grudnia 2018 r. uczniowie II klasy Technikum Ekonomicznego oraz I klasy  Technikum Żywienia i Usług Gastronmicznych gościli  w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Celem wizyty była lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie.


Lekcja odbyła się w gmachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu (sala posiedzeń Sejmiku) i obejmowała takie zagadnienia jak: historia kształtowania się samorządu województwa, zakres kompetencji i działania wojewody, marszałka i przewodniczącego Sejmiku Województwa; działania samorządu województwa (Sejmiku, Zarządu Województwa oraz Urzędu Marszałkowskiego); przebieg sesji Sejmiku Województwa; Komisje oraz Kluby Sejmiku; symbole władzy.
Zarówno wiedza o samorządzie terytorialnym, jak i o funkcjonowaniu urzędów jest ważna dla młodych ludzi, którzy znajdują się u progu pełnoletniości. Dzięki takim lekcjom "na żywo" uczniowie dowiedzieli się m.in. jak uczestniczyć w życiu publicznym oraz dlaczego warto brać udział w wyborach.
Zajęcia zakończył quiz wiedzy o administracji rządowej. Zwycięzca - Konrad Pietralik - został nagrodzony upominkiem.

Katarzyna Czerniak-Pawełczak

  • DUW1
  • DUW2
  • DUW3
  • DUW4
  • DUW5