Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

Tajemnice ciała człowieka

Tajemnice ciała człowieka. Pod tym hasłem w naszej szkole odbywał się trzyetapowy szkolny konkurs biologiczny. Celem konkursu było rozwijanie biologicznych zainteresowań uczniów, wyjaśnianie procesów biologicznych, zachodzących w ciele człowieka, kształtowanie umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce, dostrzeganie związku między własnym postępowaniem a zachowaniem zdrowia, kształtowanie umiejętności myślenia przyczynowo–skutkowego.


Konkurs skierowany był do uczniów klasy trzeciej gimnazjum. Zakres materiału obejmował zagadnienia z anatomii i fizjologii człowieka.
W pierwszym etapie konkursu, który odbył sie 12.10.2018 roku, wzięło udział 22 uczniów, którzy na rozwiązanie testu wyboru mieli 45 minut za jego wykonanie mogli otrzymać maksymalnie 32 punkty.
Do drugiego etapu zakwalifikowało się 6 uczniów, którzy 07.11.2018 roku, rozwiązywali test z zadaniami otwartymi. Na rozwiązanie testu mieli 60 minut a za wykonanie wszystkich zadań mogli otrzymać maksymalnie 35 punktów.
Do trzeciego, finałowego etapu, który odbył sie 28.11.2018 roku, przystąpiło trzech uczniów, którzy łącznie uzyskali największą liczbę punktów w obu poprzednich etapach. Uczestnicy trzeciego etapu rywalizowali ze sobą odpowiadając na pytania. Poziom konkursu był wyrównany.
Pragnę poinformować, że:
I miejsce zdobyła Kacper Brożek
II miejsce Konrad Musialik
III miejsce zdobył Konrad Wanca
Zwycięska trójka zostanie nagrodzona stopniem bardzo dobrym z biologii. Zwycięzcom serdecznie gratuluję a pozostałym uczniom dziękuję za udział w konkursie.  

Maria Rybka- Olczak

 

  • biolkonkurs1
  • biolkonkurs2