Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

III Miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego

Dnia 29 listopada w Obornikach Śląskich odbył się Finał II Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Oświatowym „Sowa”. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z Powiatu Trzebnickiego. Naszą szkołę reprezentowało czterech uzdolnionych językowo uczniów: Wiktoria Żupińska, Aleksandra Litwin, Klaudia Chmura i Kamil Stępniewicz, pod opieką pani Sylwii Rudnickiej.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu testu sprawdzającego znajomość struktur leksykalno-gramatycznych, rozumienie tekstu pisanego oraz tłumaczenie fragmentów zdań. Uczniowie, którzy uzyskali 75% z testu, przechodzili do etapu drugiego, w którym musieli przygotować wypowiedź ustną na jeden z wylosowanych tematów. Do drugiego etapu zakwalifikowała się uczennica klasy II liceum ogólnokształcącego Klaudia Chmura, która finalnie zajęła III miejsce w konkursie ex aequo z uczniem PZS Oborniki Śląskie Kajetanem Kupis. Klaudii serdecznie gratulujemy sukcesu, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!

  • konkursjang-1
  • konkursjang-2
  • konkursjang-3
  • konkursjang-4
  • konkursjang-5
  • konkursjang-6