Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

Projekt edukacyjny "Izolacja kwasu DNA"

W ramach zajęć pozalekcyjnych zainteresowani uczniowie z  klasy:  ILO, ITŻ, ITE, I TI realizowali projekt pt. "Izolacja kwasu DNA".
Naszym zadaniem było wykonanie doświadczenia oraz prezentacji multimedialnej. Doświadczenie polegało na wytrąceniu DNA w warunkach domowych.

Do projektu zgłosili się uczniowie, którzy pracowali w grupach zadaniowych. Wszystkie wykonały zadanie znakomicie i bez trudu poradziły sobie z wyizolowaniem DNA z kiwi.
Przekonaliśmy się, że nie potrzeba do izolacji laboratorium, ale wystarczy kuchnia, kilka składników i przede wszystkim dobre chęci. Dodatkowo  jedna grupa wykonała  model DNA.
Sądzę, że dla wszystkich była to dobra i ciekawa lekcja biologii, a także świetna zabawa. Takie projekty pokazują, że można z przyjemnością spędzić czas i przy okazji jeszcze się ważnych rzeczy nauczyć.

KLIKNIJ W OBRAZEK PONIŻEJ

kiwi1