Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

Otwarcie pracowni gastronomicznej

Nastąpiła pamiętna chwila w historii naszej szkoły. Po uroczystym apelu rozpoczętym przez panią dyrektor Katarzynę Lech, która podziękowała za zaangażowanie w realizację projektu, i przemówieniu starosty powiatu trzebnickiego, pana Waldemara Wysockiego, nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi i pracownia gastronomiczna została oficjalnie oddana uczniom nowo otwartego Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.


Tę ważną w historii szkoły uroczystośc uświetniło wielu gości. Oprócz pana starosty zaszczycili nas swoją burmistrz Żmigrodu - pan Robert Lewandowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Żmigrodzie - pan Jan Czyżowicz, przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy, przedstawiciele władz i instytucji oświatowych, reprezentanci zaprzyjaźnionego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, lokalni przedsiębiorcy i rodzice.
Na otaczających szkołę terenach zielonych odbywał się konkurs, w którym 4 reprezentacje uczniów z pomocą rodziców i pod opieką nauczycieli walczyły o miano Mistrza Kociaołka, gotując 4 rodzaje zup (pomidorowa, grochówka, ogórkowa i zwycięski barszcz ukraiński). Goście, uczniowie i nauczyciele z apetytem kosztowali tych mistrzowskich potrzaw, a także innych smakołyków, którymi zastawione były stoły.
Uczestnicy uroczystości mogli równiez wysłuchac dwóch prelekcji. Pierwszą wygłosiła pani Emilia Sznajder, żmmigrodzki przedsiębiorca w branży spożywczej i absolwentka naszej szkoły. Wystąpienie nosiło tytuł "Dbajmy o nasz lokalny rynek". Drugie wystąpienie to wykład profesor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Moniki Bronkowskiej o najnowszych tendencjach w żywieniu. Oba wystąpienia były bardzo pouczające.
Kronikarski obowiązek nakazuje wymienić parę prowadzących: Dominikę Sadłowską i Przemka Kowala, oraz artystki - Milenę Michalczewską i Darię Jabłońską.

 • otwarciepracowni-1
 • otwarciepracowni-10
 • otwarciepracowni-11
 • otwarciepracowni-12
 • otwarciepracowni-13
 • otwarciepracowni-14
 • otwarciepracowni-15
 • otwarciepracowni-16
 • otwarciepracowni-17
 • otwarciepracowni-18
 • otwarciepracowni-19
 • otwarciepracowni-2
 • otwarciepracowni-20
 • otwarciepracowni-21
 • otwarciepracowni-22
 • otwarciepracowni-23
 • otwarciepracowni-24
 • otwarciepracowni-25
 • otwarciepracowni-26
 • otwarciepracowni-27
 • otwarciepracowni-28
 • otwarciepracowni-3
 • otwarciepracowni-4
 • otwarciepracowni-5
 • otwarciepracowni-6
 • otwarciepracowni-7
 • otwarciepracowni-8
 • otwarciepracowni-9