Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

Zakończenie roku szkolnego

Ostatnie upalne dni dawały wyraźnie do zrozumienia, że najwyższa pora na wakacje. W końcu nadszedł ten dzień. 22 czerwca miał w Powiatowym Zespole Szkół im. Jana Pawła II bardzo uroczysty i wzruszający charakter. Jak przystało na szkołę, której patronuje wielki i święty Polak, wszystko rozpoczęło się od mszy św. w parafialnym kościele pw. Trójcy Św.  A o godzinie 9:15 uczniowie, władze szkoły, zaproszeni goście, rodzice i nauczyciele spotkali się w sali gimnastycznej

. Wśród gości znajdowali się przedstawiciele władz samorządowych, m. in. starosta powiatu trzebnickiego pan Waldemar Wysocki, przewodnicząca rady powiatu pani Małgorzata Matusiak, burmistrz Żmigrodu pan Robert Lewandowski. Na szczególnie ciepłe powitanie zasłużyli przyjaciele szkoły: pan Adam Błoński, fundator stypendiów dla najlepszych uczniów i filantrop, rokrocznie spieszący ze świąteczną pomocą dla najbardziej potrzebujących uczniów oraz pan Mariusz Sajnóg - wiceprezes zarządu Banku Spółdzielczego w Żmigrodzie, także wspierającego naszych uczniów.
Dyrektor szkoły Anna Mądra-Kras w swoim przemówieniu podsumowała mijający rok szkolny,  w  trakcie którego miały miejsce zarówno wydarzenia smutne i tragiczne, jak i radosne. Na te drugie złożyły się sukcesy naszych uczniów – naukowe, artystyczne i sportowe. O tym, jak wiele zdziałali uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, mogą świadczyć liczne nagrody  wręczane najlepszym i najaktywniejszym spośród nich: zwycięzcom konkursów i zawodów sportowych, a także społecznikom.
Miłym punktem programu tego dnia było wręczenie stypendiów dla wyróżniających się wynikami w nauce i sukcesami sportowymi. Dokonali tego burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski, fundujący po raz pierwszy stypendia uczniom szkoły niebędącej placówką gminną oraz niezawodny pan Adam Błoński, przedsiębiorca i przyjaciel szkoły.
Oczywiście nie zabrakło gratulacji z powodu wielkich i mniejszych sukcesów oraz życzeń udanych wakacji, płynących z ust wszystkich przemawiających.
Osobny rozdział w planie tego dnia stanowiły pożegnania. Najpierw czworga nauczycieli, którzy po przepracowaniu kilkudziesięciu lat w szkole przechodzą na  zasłużone emerytury. Są to: wieloletni dyrektor PZS-u pan Jan Czyżowicz, panie: Maria Kula, Elżbieta Ciepierska-Malczyk oraz Grażyna Kuczyńska. Później - klas kończących naukę w gimnazjum i zasadniczej szkole zawodowej. Spojrzenie wstecz pokazało, jak wiele pracy w kształcenie umysłu i kształtowanie charakteru włożyli nauczyciele, rodzice i sama młodzież.
Całość uroczystości przygotowała klasa 2 gimnazjum pod opieką wychowawczyni, pani Sabiny Łuczuk-Szuby, a oprawa muzyczna była dziełem uczennic klasy 2LB: Darii Jabłońskiej i Izabeli Sokołowskiej.

Do zobaczenia po wakacjach!

 • zakonczenie1
 • zakonczenie10
 • zakonczenie11
 • zakonczenie12
 • zakonczenie13
 • zakonczenie14
 • zakonczenie15
 • zakonczenie16
 • zakonczenie17
 • zakonczenie18
 • zakonczenie19
 • zakonczenie2
 • zakonczenie20
 • zakonczenie21
 • zakonczenie22
 • zakonczenie23
 • zakonczenie24
 • zakonczenie25
 • zakonczenie26
 • zakonczenie3
 • zakonczenie4
 • zakonczenie5
 • zakonczenie6
 • zakonczenie7
 • zakonczenie8
 • zakonczenie9