Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

9. Żmigrodzka Parada Smoków

W niedzielę 10 czerwca 2018 roku przeszła ulicami Żmigrodu 9. już Parada Smoków. Tym razem regulamin konkursu na smoka zawierał dodatkowy punkt, mówiący, że w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości smoki powinny mieć elementy w barwach narodowych.

O godzinie 15 wyruszył z ogródka jordanowskiego korowód wielobarwnych smoków w otoczeniu uczniów wszystkich szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych naszej gminy oraz licznych żmigrodzian w każdym wieku. Prowadzeni przez orkiestrę strażacką uczestnicy przeszli przez centrum naszego miasteczka na miejskie targowisko "Mój Rynek". Tam rozstrzygnął się konkurs na najbardziej "smocznego" smoka.

W paradzie brał udział także smok naszej szkoły, poddany "liftingowi" przez uczniów klasy 3 gimnazjum. Prowadzony był przez uczniów klas 2 i 3 gimnazjum, którymi opiekował się p. Henryk Janiak, a nad całością dyskrtnie czuwała pani dyrektor Anna Mądra-Kras. Na ulicach zaś miło było zobaczyć uśmiechających się uczniów, nauczycieli oraz absolwentów PZS-u i pomachać do nich.

Zwycięzcą konkursu został biało-czerwony smok Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego ze Żmigrodu. My - jak wszyscy uczestnicy parady - nagrodzeni zostaliśmy bonem wartości 200 zł. Po zakończeniu konkursu odprowadziliśmy naszego wielkiego smoka o rozłożystych biało-czerwonych skrzydłach do jego smoczej jamy na terenie dawnych warsztatów :) 

 

  • smok1
  • smok2
  • smok3
  • smok4
  • smok5
  • smok6
  • smok7
  • smok8