Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

At the theatre

TNT Theatre Britain
to rodzaj objazdowego teatru, którego nadrzędnym celem jest szerzenie angielskiej i amerykańskiej kultury w krajach europejskich. Na repertuar tego teatru składają się stare i współczesne dramaty i komedie, zaliczane już do klasyki teatru. Potrafią one zaspokoić gusta każdej, nawet najbardziej wybrednej publiczności.


Teatr przyjeżdża do Wrocławia  tylko dwa razy do roku: na wiosnę i jesienią.
Wszystkie przedstawienia wystawiane są w języku angielskim!!! Nic w tym dziwnego - występują w nich przecież sami ‘native speakers’ - aktorzy, którzy na co dzień pracują na deskach angielskich i amerykańskich  teatrów. Przedstawienia teatru TNT Britain adresowane są głównie do młodzieży licealnej, która włada już na tyle dobrze językiem Szekspira i Orwella, iż bez trudu rozumie cały tekst wystawianej sztuki.
Przedstawienia TNT Theatre Britain wystawiane są zawsze w sali Centrum Kultury Zachód przy ulicy Chociebuskiej 4-6. W tym roku był to czwartek 12 października.
Od kilku lat młodzież naszego Gimnazjum, Liceum oraz Technikum regularnie ogląda wystawiane na deskach CKZ sztuki.
Każdy sezon oferuje coś nowego. Tegoroczna jesień teatralna przyniosła spektakl pt. Fahrenheit 451 autorstwa Raya Bradbury'ego. Akcja sztuki rozgrywa się w świecie, gdzie indywidualizm jest całkowicie stłamszony, wiedza nikomu niepotrzebna, a analfabetyzm mile widziany. Książki są złem, za ich posiadanie grozi kara, a strażacy palą je na wielkich stosach. Oby nie była to wizjonerska przepowiednia!
Nasi uczniowie obejrzeli spektakl z ogromnym zainteresowaniem, a po jego zakończeniu wspólnie nagrodzili występujących aktorów burzą gromkich oklasków.

Zdjęcia: własne oraz ze strony http://www.english-theatre.cz

  • fahrenheit-2-big
  • teatr1
  • teatr2