Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

Z jeleniem i sarną w Nadleśnictwie Żmigród

Wielu ciekawych informacji na temat jelenia i sarny, dostarczyły klasie I Technikum Informatycznego zajęcia edukacyjne w naszym Żmigrodzkim Nadleśnictwie.


    Zajęcia edukacyjne odbyły się pod okiem pracownika Kompleksu Edukacyjno- Ekologicznego Gminy i Nadleśnictwa Żmigród, pani Anny Zelenay.
    Młodzież nauczyła się rozróżniać na podstawie wyglądu zewnętrznego te, tylko na pozór podobne do siebie, dwa gatunki zwierząt. Porównywaliśmy ich gabaryty, dowiedzieliśmy się, jak prawidłowo nazywać  samca, samicę i potomstwo poszczególnych gatunków.
    Duże zainteresowanie wzbudziły piękne okazy poroża jelenia i sarny, znalezione w naszych okolicznych lasach. Od dzisiaj już nikt nie będzie nazywał rogami poroża - tego pięknego atrybutu jelenia i sarny, ponieważ rogi są z kolei domeną zwierząt z rodziny wołowatych, np. krów.
    Podczas zajęć został także poruszony problem kłusownictwa i polowań na zwierzęta w polskich lasach. Zajęcia zakończyły się wspólnym ogniskiem.
Bardzo dziękujemy pani Annie Zelenay za  profesjonalne przeprowadzenie zajęć!

 

Alina Krzychała

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://pzszmigrod.ayz.pl/images/foto/2017_2018_jelenisarna