Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

Inauguracja nowego roku szkolnego

Dwa miesiące wakacji minęły szybko i mamy już czwarty dzień września 2017 roku. Wakacyjne przygody przeszły do historii, a przed nami kolejne miesiące zdobywania wiedzy, doskonalenia umiejętności, dokonywania nowych odkryć, odkrywania talentów, nawiązywania przyjaźni...


Po Mszy św. w parafialnym kościele pod wezwaniem Trójcy Św., w szkole rozpoczęła się inauguracja nowego roku szkolnego. Spośród zaproszonych gości jako pierwszy głos zabrał Starosta Powiatu Trzebnickiego pan Waldemar Wysocki, który złożył życzenia owocnej pracy dla uczniów i nauczycieli, przypomniał o bohaterstwie młodych ludzi walczących w czasie II wojny światowej oraz powitał nowego Dyrektora Szkoły pana Pawła Klimkowskiego. Następnie życzliwe i mądre słowa do uczniów i nauczycieli skierowała pani Janina Pastwik, kierownik Referatu Oświaty Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie. Jako trzecia głos zabrała Wicedyrektor PZS im. Jana Pawła II pani Anna Mądra-Kras, która witając nowego Dyrektora, życzyła sukcesów w realizacji planów i zamierzeń.
Pan Dyrektor przywitał wszystkich uczniów, szczególnie tych, którzy dopiero rozpoczynają naukę w naszych szkołach, zaprosił do twórczej pracy i życzył samych sukcesów. Odczytał również list Minister Edukacji Narodowej, skierowany do uczniów i nauczycieli.

Od początku 2017 roku nasza szkoła realizuje projekt pod nazwą „Zawodowa przyszłość w rękach specjalistów z Doliny Baryczy”. W ramach tego projektu uczniowie naszej szkoły zdobywają umiejętności, znacząco wzmacniające ich pozycję na rynku pracy. Kolejnym punktem tego projektu są stypendia dla najlepszych uczniów technikum oraz szkoły zawodowej. Wręczenie dyplomów stypendialnych to byłł kolejny punkt dzisiejszego programu. 15 uczniów otrzymało je z rąk Pana Dyrektora.

A potem ruszyła szkolna machina - uczniowie spotkali się z wychowawcami oraz koleżankami i kolegami oraz otrzymali garść najpotrzebniejszych informacji.

 

 • inauguracja-1
 • inauguracja-19
 • inauguracja-20
 • inauguracja-21
 • inauguracja-22
 • inauguracja-23
 • inauguracja-24
 • inauguracja-25
 • inauguracja-26
 • inauguracja-27
 • inauguracja-28
 • inauguracja-29
 • inauguracja-30
 • inauguracja-31
 • inauguracja-32
 • inauguracja-33
 • inauguracja-34
 • inauguracja-35