Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

Wymiana polsko-niemiecka: w Bad Harzburg

Czerwiec to min. czas, kiedy uczniowie naszej szkoły wyjeżdżają na wymianę młodzieży do Niemiec.

Grupa młodzieży niemieckiej wraz z opiekunami oczekiwała nas w schronisku na obrzeżach miasteczka Bad Harzburg w Górach Harzu. Cały tydzień obfitował w wiele atrakcji. Odwiedziliśmy naszą partnerską szkołę w BBS Bad Harzburg, gdzie zostaliśmy ugoszczeni uroczystym obiadem, wykonanym przez uczniów tejże szkoły, wraz z przewodnikiem turystycznym zwiedzaliśmy  średniowieczne miasto Hildesheim oraz powiatowe miasto Goslar. Zawitaliśmy do Autostadt Wolfsburg, gdzie podziwialiśmy modele samochodów produkowane przez koncern Volkswagena. Szczególnie ważna w tym roku dla naszej grupy była wspólna integracja. W grupie  młodzieży niemieckiej znajdowały się osoby będące uchodźcami z Syrii i Sudanu. Wspólnie spędzony czas zacieśnił więzy w grupie i pozwolił wszystkim lepiej się poznać.
Tegoroczny wyjazd to 16. rok współpracy pomiędzy naszymi szkołami. Szczególnie chcieliśmy podziękować panom dyrektorom obydwu szkół, którzy kończą pracę w swoich placówkach dydaktycznych - panu dyrektorowi Janowi Czyżowiczowi  i panu Heinerowi Ludering - za patronowanie naszej wymianie od początku do końca! Obydwu panom życzymy wielu sukcesów i pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym!

Alina Krzychała

  • badharzburg1
  • badharzburg10
  • badharzburg2
  • badharzburg3
  • badharzburg4
  • badharzburg5
  • badharzburg6
  • badharzburg7
  • badharzburg8
  • badharzburg9