Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS)

Szkoła nasza uczestniczy w programie edukacyjnym  „Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS)", organizowanym przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Warszawie.


    Celem programu jest :
    - przekazanie uczniom informacji na temat wpływu UE i Parlamentu Europejskiego na ich życie codzienne,
    - pobudzanie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji europejskiej,
    - zdobycie wiedzy o tym, jakie możliwości daje obywatelstwo europejskie, jak młodzi ludzie mogą działać w zakresie integracji europejskiej.
    Ażeby uzyskać  tytuł "Szkoły - Ambasadora Parlamentu Europejskiego" Starsi ambasadorowie odpowiedzialni za realizację programu w szkole (Małgorzata Omelaniuk, Mariusz Stach i Maria Kula) przeprowadzą wiele lekcji o tej tematyce. Ponad to w szkole działać będzie Punkt Informacyjny UE (stacjonarny i wirtualny), w ramach Dnia EUROPY  (09.05) przeprowadzona zostanie debata oksfordzka. Chcemy wyjść do społeczności lokalnej z Punktem Informacyjnym (Dni Żmigrodu) i podjąć jeszcze wiele innych działań w tym zakresie.