Działania podjęte w ramach mini projekt ,,Wartość i zastosowanie ziół w życiu człowieka”  Wystawa prac plastycznych

Gazetka tematyczna w holu szkoły

Filmiki i plakaty edukacyjne

Stworzenie ziołowej rabatki

Konkurs wiedzy o ziołach

Prezentacja i degustacja naparów ziołowych podczas Dnia Otwartego Szkoły.

Wartość i zastosowanie ziół w życiu człowieka

W lutym uczniowie klas 1LO, 2TIP i 3SBa w ramach projektu ekologicznego odkrywali niesamowite właściwości ziół. Zaczęli od przygotowania gazetki tematycznej oraz wystawy prac plastycznych w holu szkoły.

W trakcie ferii zimowych uczniowie zaangażowali się w stworzenie ziołowej rabatki. Zasiali różne rodzaje ziół, które później zostaną wykorzystane w pracowni gastronomicznej

Zioła odgrywają ważną rolę w naszej diecie. Wiele z nich posiada cenne dla zdrowia właściwości, które dostarczają nam różne składniki odżywcze.

Całą tą wiedzę uczniowie przekazali w prezentacjach multimedialnych, filmikach i plakatach edukacyjnych, które zostały zaprezentowane zarówno w formie tradycyjnej jak i cyfrowej. Zdobytą wiedzę uczniowie mogli zweryfikować w konkursie tematycznym, który w okresie nauczania zdalnego został przeprowadzony online. W konkursie wzięło udział 113 osób, z czego najlepsi zostali nagrodzeni.

Ostatnim etapem projektu Tajemniczy świat ziół była prezentacja połączona z degustacją naparów ziołowych w czasie Dnia Otwartego szkoły.

Julita Czopor- Krześniak

Sylwia Rudnicka