Projekt FERS o numerze 2022-1-PL-KA122-VET-000078286, tytuł projektu „Konkurencyjni na międzynarodowym rynku pracy”– staże zagraniczne we Włoszech i Hiszpanii.

Po okresie intensywnych przygotowań projektowych, przeprowadzonej rekrutacji oraz szkoleniach kulturowych i językowych, zorganizowanych przez organizację wspierającą „Educational trip”, z którą nasza szkoła współpracuje od kilku lat w końcu się udało.

Dnia 19.11.2023 roku 30 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie z klas III i IV technikum informatyczno-programistycznego oraz z klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z 2 opiekunami wyruszyło na 4 tygodniowe praktyki zagraniczne do Włoch a dokładniej do miejscowości Reggio Emilia, gdzie będą mieli niepowtarzalną okazję zdobywać nowe doświadczenie zawodowe, odbywając miesięczny staż w firmach zagranicznych zgodnie ze swoim kierunkiem kształcenia. Podczas pobytu oprócz zdobywania nowych umiejętności zawodowych oraz zwiększania swoich kompetencji językowych uczniowie wraz z opiekunami będą mogli zwiedzić piękne włoskie miejscowości, gdyż w projekcie zostały zaplanowane dwie wycieczki; do Wenecji i do Mediolanu. Bez wątpienia piękna architektura włoskich miast oraz niesamowite widoki na długo pozostaną w pamięci uczestników projektu.

Życzymy udanego pobytu, zdobycia jak najwięcej nowych umiejętności oraz niezapomnianych wrażeń.

Czekamy na relacje z miejsca pobytu.

Koordynator szkolny projektu

Po powrocie – dzielenie się doświadczeniami

KONKURS (wiedzy o Włoszech)

PODSUMOWANIE

Pierwsze kroki na włoskiej ziemi

W pracy – początki

San Prospero

Wycieczka do Wenecji

Wizyta w Parmie

Lavoro czyli praca

Wycieczka do Mediolanu

Smaki Italii

Wizyta u restauratorów

Pożegnanie z Reggio